13 Şub 2010

Goggle Buzz nedir, nasıl çalışır?

Google Buzz için Google mühendisleri, Google çatısı altındaki tüm yazılımları ve ileride düşündükleri eklentileri düşünerek, gmail üzerinden tek hesapla tüm işlemlerin yapılmasını hesaplıyorlar.Google gmail ile ilk yüksek kapasiteli mail hesabını kullanıcılara sunarken, Hotmail ve Yahoo'nun kotalı mail hesaplarını bir çırpıda kendi lehine döndürmeyi başarmış hatta ilk zamanlar aşırı talep karşısında davetiye yolu ile mail hesaplarını dağıtmıştı.

Google Chrome gibi çok hızlı ve yalnızca internet için dizayn edilmiş bir işletim sistemini duyuran ve hala üzerinde çalışan Google sanırım bir şekilde Google Buzz ile arasında bir bağlantı kuracak.İnternet piyasasında bu kadar dev var iken Google dahice fikirleri, yazılım gücü ile birleştiriyor ancak sosyal ağlar konusunda geri kaldığınıda ya da Orkut ile beklenen performansı yakalayamadığını düşünüyor.Bu yüzden 170 kayıtlı kullanıcısı bulunan gmail hesapları ile kullanıcı sayısı çığ gibi büyüyen Facebook karşısında Google Buzz'un marifetlerini göreceğiz.

Google kendi geliştirdiği servisleri tek tek devreye sokacak. Arama motorlarındaki uzak ara üstünlüğü göz önüne alndığında bu tecrube ve yazılım gücünü, Google Android'i Google Wawe, Google Chrome, Google Youtube kullanrak daha çok hayatımıza girecek, hayatımıza daha çok müdahale edip daha basit hale getirecek.

Çünkü Google bu güne kadar geliştirdiği projelerle ve yaptığı işlerşe bu güveni ve yeterliliği defalarca kanıtladı.Google arama motoruna aradığınız bir kelimeyi yanlış yazdığınızda sizi kibarca uyaran ve 'bunu mu demek istediniz' şeklinde uyaran Google hayranlığımız sürecek.

Kaynaklar:
1)ankarahaber

Hiç yorum yok: